چالش ژوک

لبخند بزن، لبخند زیباترین اتفاق دنیاس…

لبخند آوردن به لب های یک نفر میتونه خیلی ارزشمند باشه، مهم نیست اون یک نفر کی باشه؛ خانوادت، دوستت، یک غریبه، یا حتی خودت. پس حداقل برای یک لبخند تلاش کن…

حدودا اسفندماه 96 بود که داشتم به ایجاد یک تغییر یا بهتر بگم یک تأثیر در سفرهام فکر میکردم! در طول مسیر سفرهامون، معمولا از روستاهایی گذر میکنیم ک اغلب مردم ساده و بی بضاعتی هستن. همچنین در کشور ما مناطق محروم زیادی وجود داره که هرکدوم به وسایل مختلفی نیاز دارند، اما معمولا در این زمینه به کودکان توجه زیادی نمیشه. به نظرم روحیه ی بچه ها مسئله خیلی مهم هستش و به هیچ وجه نباید ازشون غافل بود….

خلاصه اینطور شد که این ایده به ذهنم اومد که شاید تهیه ی تعدادی هدیه برای کودکان بتونه طرح خوبی باشه! راستش اولش نمیخواستم این موضوع رو بیان کنم، گفتم شاید دیگران فکر کنند که دنبال خودنمایی یا … باشم، اما پیش خودم گفتم مهم نیست! شاید بقیه هم دوست داشته باشن در این کار شریک باشن و از این طریق بتونیم بچه های بیشتری رو شاد کنیم، بنابراین اطلاع رسانی کردم و به کمک برخی از دوستان و آشنایان، تعدای کتاب داستان، مداد رنگی و اسباب بازی تهیه کردیم. در این چالش، مجموعا مبلغ 650 هزار تومن + تعدادی اسباب بازی، عروسک، پاستیل و شکلات و … جمع شد.

درسته ک مشکلات اونقدری زیادن که ما هیچ کمکی از دستمون بر نمیاد، اما همین حرکات ناچیز میتونه دلگرم کننده باشه. دیدن ذوق بچه ها، تجربه ای ناب و شگفت انگیزی هستش….

مرسی از همه اونایی که تو این چالش حمایتم کردند. پیشنهاد میکنم شماهم به این چالش بپیوندید و سعی کنید در سفرهاتون انجامش بدید. لزوما هم قرار نیست کلی هزینه کنید، مثلا تو هر سفری که میرید یک دونه اسباب بازی ببرید و در بین راه به یک بچه هدیه بدید.

۲ thoughts on “چالش ژوک

  1. روزتون بخیر
    وبلاگ بسیار خواندنی و قلمی گویا و شفاف دارین .
    در خصوص گزارش سفرتون به ماکو شماره تماسی از آقا رحمت دارین .
    سپاسگزارم
    شماره تماس اینجانب در واتساپ 09123358289

دیدگاه‌تان را بنویسید: